Hayvanların Çiftleşmesi

Hayvanların Çiftleşmesi

Bazı canlılar bazı şeylerden zevk alabilirken hayvanların çiftleşmesi insana tuhaf gelebilecek seviyede zevksiz ve tek amaç üzerine kuruludur.

hayvanlarin-ciftlesmesi

Hayvanların Çiftleşmesi

Tüm hayvanlar çiftleşir ilişkiye girer, elbette bu canlıların da  bir düzende çoğalması gerekebiliyor, ama bu hayvanlar bu çiftleşme işini nasıl yapıyor?

Bu konu hemen hemen aynı,  bazı hayvanlar insanlar gibi çiftleşir , tabii bunlar hayvan olduğu için bunun adına çiftleşme diyoruz.

Söz konusu insan olunca bunun da hemen ismi değişiyor tabii ki normal olarak. Öyleyse Peki bu değişik hayvanlar bu işten zevk falan alıyorlar mı?

Bilemiyorum, Bu soruya net bir şekilde büyük bir topluluk için hayır diyebiliriz, her ne kadar diğer canlılarda sinir sistemine sahip oldukları halde

tüm insanlık gibi acı hissi vb. gibi şeylere sahip olsalar bile şehvet ve zevk alma konusunda insanlar gibi o kadar da başarılı oldukları pek söylenemez gerçeği söylemek gerekirse.

Hayvanlar aleminde hayvanların çiftleşmesi bizlere tuhaf ve ayıp gelebilir ama bu canlılar için bu bir gereklilik ve nesil devam ettirme olayından ibaret ve daha ileri gidemeyecek bir durumdur.

Her şey tamam da Peki bu zevk için yapan hayvanlar söz konusu falan olunca neden ayıp değil onlarda  bizim gibi çiftleşiyor?

Sayın okurlar bu hayvanlar bunu zevk için yapıyor gibi gözüküyor olabilseler bile bir çok şeyin farkında ve bilincinde olmayacak kadar zeki canlılar değillerdir, burada anlatılmak isteneni anladınız. bu da bizim gözümüzde sadece doğanın bir olayı olarak görülmektedir.

Ama size de komik geliyor bu değil mi kabul edin?

 

İlginç Hayvan Çiftleşmeleri

Bilemiyorum ya.. Tüm canlılar  her ne kadar normal ve düzenlibir şekilde çiftleşiyor olsalarda içlerindeki bazı tuhaf hayvanların ilginç çiftleşme durumu ilginçtir, örneğin çiftleştikten sonra tuhaf bir şekilde  erkeğini yiyebilen dişi karadul örümceği gibi iğrenç olabiliyor..

Ya da bunu çoğaltırsak diğerleri gibi eğer doğadaki bir çok güzelliğe sahip erkek canlının bu güzelliğinin sebebinin dişisine ve diğer türlerine kur yapmak ve hayvanların çiftleşmesi için üretilmiş ve türetilmiş bir şey olduğunu bilmek ve görmek çok tuhaf değil mi?

Bu konuda Ben de size katılıyorum evet bu çok tuhaf. Canlılıkta Her şey çoğalmak için.

Off yeter ama ya. işte söz konusu üremek ve çoğalmak olunca her şey gibi bu da normalleşiyor bir anda aslında.

Neyse sıkıldım, Bilindiği üzere doğadaki ve evrendeki her şeyin bir şekilde neslini sürdürmesi gerekiyor.

Bu konuda Herhangi bir canlının yokluğu bile doğanın ve düzenin işleyişini sekteye uğratıp dünyanın ve evrenin yok olmasına yardımı olabilir.

Evrenin ve Doğanın bozulmaması ve korunması için hayvanların çiftleşmesi gerekir.

Çiftleşin efendim, Bu yazıda fikrimi ve kaynaklarımı sunmak ve göstermek istedim umarım okurken eğlenmişsinizdir.

 

Yazılarımın devamını ve ilerisini istiyorsanız yorumlar kısmından belirtmeniz yeterlidir.

Tüm Hayvanlar alemi hakkında olumlu ya da olumsuz daha bir çok yazı ile sizlerin karşısında olacağım umarım..

GÖRÜŞMEK ÜZERE!.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s